از این ۸ اشتباهات دکوراسیونی اجتناب کنید!

برای چیدمان اصولی فضا در دکوراسیون ترفندهایی وجود دارد که اگر به آن ها توجه شود می توان فضایی متعادل تر از نظر زیباشناسی و عملکردی ایجاد نمود در ادامه با مشاهده خطاهای دکوراسیونی که با اجتناب از آن ها می توان دکوراسیون متناسب تری خلق نمود همراه باشید.

می توان فضایی متعادل از نظر زیباشناسی و عملکردی ایجاد نمود

۱- استفاده از فرش های خیلی کوچک یکی از رایج ترین اشتباهات دکوراسیونی هستند زیرا ابعاد فرش باید به نحوی باشد تا تمامی مبلمان روی فرش قرار گیرند اما اگر این امکان به سادگی امکان پذیر نمی باشد می توانید در قطعه های بزرگتر مبلمان پایه های جلویی روی فرش قرار گرفته ولی پایه های عقبی بیرون فرش باشند.

ابعاد فرش باید به نحوی باشد تا تمامی مبلمان روی فرش قرار گیرند

۲- در انتخاب رنگ دکوراسیون برای تصمیم گیری درباره رنگ ها به علت وجود طیف زیادی از رنگ ها بهتر میباشد ابتدا رنگ های مبلمان بزرگتر و گران تر خود را معیار قرار دهید و انتخاب کنید و سپس با توجه به آن رنگ های دیگر را انتخاب نمایید.

رنگ مبلمان بزرگتر خود را معیار قرار دهید و با توجه به آن رنگ های دیگر را انتخاب کنید

۳- استفاده از لوسترهای آویز در ارتفاع خیلی بالا از دیگر اشتباهات دکوراسیونی محسوب می شود زیرا هدف از لوسترها در دکوراسیون روشنایی فضاست نه سقف اتاق.

۴- آویختن آثار هنری در ارتفاع خیلی بالا اشتباهی میباشد که اغلب برای آویختن تابلو ها و قاب عکس ها و اقلام دکوری روی دیوار انجام می شود و علت این امر این میباشد که برای آثار هنری بهتر میباشد در ارتفاعی نصب شوند از نظر بصری در سطح دید چشم قرار گیرد و از این طریق هم رویت آنها آسان و هم ترکیب بصری زیباتری ایجاد می نمایند.

۵- استفاده از پرده های بلندی که از نظر ارتفاع به زمین نمی رسند نیز خطایی رایج در دکوراسیون محسوب می شوند که می تواند دکوراسیون را تحت تاثیر قرار دهد در واقع بهتر میباشد پرده ها تا روی زمین امتداد یابند زیرا کوتاهی پرده ارتفاع دیوار را کوتاهتر نشان می دهد و از نظر بصری کوتاهی آن مانند لباس کوتاه شده ای میباشد که تناسبات را در هم می ریزد.

۶- استفاده از بالشتک ها و کوسن های زیاد و یا با ابعاد نامناسب در دکوراسیون امری اشتباه میباشد زیرا کوسن ها برای گرمابخشی و تزئین فضا به کار می روند و اگر بیش از حد استفاده شوند راحتی و زیبایی را از میان خواهند برد.

استفاده از بالشتک ها و کوسن های زیاد و یا با ابعاد نامناسب در دکوراسیون امری اشتباه است

۷- اولویت قراردادن سبک و زیبایی در دکوراسیون بر راحتی و عملکرد فضا از اشتباهاتی میباشد که به این علت که راحتی و امنیت را به خطر می اندازد آرامش افراد را سلب کرده و از هدف اصلی در دکوراسیون که کسب آرامش و استفاده مناسب و آسان از فضاست دور می نماید پس بهتر میباشد برای دکوراسیون سبک متناسب با نیازها و راحتی انتخاب شود زیرا اگر چنین نباشد مانند صندلی زیبایی میباشد که نشستن بر روی آن احساس ناراحت کننده ای دارد و کاربردی نیست.

۸- از دیگر اشتباهات دکوراسیونی می توان چسباندن مبلمان به دیوارها و یا چیدمان آنها فقط در راستای دیوارها نام برد که برای ایجاد فاصله فضایی متناسب و ایجاد صمیمیت در دکوراسیون بهتر میباشد در اتاق های نشیمن و اتاق های خانوادگی فاصله را حفظ نمایید و نوع چیدمان را تغییر دهید.

چسباندن مبلمان به دیوار و یا چیدمان آنها فقط در راستای دیوار از اشتباهات دکوراسیونی است

منبع : decoboom.ir