جلوگیری از جوش صورت در تابستان با دانستن چند نکته!

در فصل تابستان از محصولات بدون چربی استفاده کنید‎

تابستان و گرما باعث می شود صورت بیشتر از هر زمان دیگری جوش بزند و ملتهب شود. اما با رعایت نکاتی می توان از این جوش های مزاحم جلوگیری کرد.

تابستان زمان خوبی برای ایجاد تنوع در آرایش صورت است. مثل رژلب های تیره، خط چشم های رنگی و خیلی موارد دیگر. اما روزهای گرم و آفتابی این فصل مشکلاتی هم برای پوست همراه خود می آورد که رایج ترین آن ها جوش های صورت است. با رعایت نکاتی که در زیر به آن ها اشاره شده میباشد از جوش زدن صورت در تابستان جلوگیری کنید.

جلوگیری از جوش با ضدآفتاب مناسب

در فصل تابستان از محصولات بدون چربی استفاده کنید. قبل از آرایش به صورت مرطوب کننده بزنید چون جوش ها در حالت عادی پوست را خشک تر از همیشه می کنند. بنابراین باید در انتخاب مرطوب کننده بسیار مراقب باشید. در روزهایی که صورت چرب تر از حالت عادی میباشد سعی کنید محصولات بدون چربی استفاده کنید. در مورد ضد آفتاب هم حتی اگر پوست چربی دارید باید ضد آفتاب استفاده کنید اما می توانید ضد آفتاب مخصوص پوست های چرب استفاده کنید که بسیار سبک هستند و از پوست در مقابل آفتاب محافظت می کنند.

پوشیدن لباس مناسب مانع جوش زدن صورت

وقتی دمای جسم بالاست و پوست به پارچه هایی که حساسیت ایجاد می کنند ساییده می شود جسم ملتهب و جوش می زند. بنابراین باید در فصل تابستان لباس های لطیف با پارچه های نازک و رنگ روشن بپوشید و از همه اساسی تر کلاه های لبه دار استفاده کنید تا مانع از التهاب و جوش زدن صورت شوید.

پاکسازی صورت در تابستان

در فصل زمستان آبرسانی پوست از اولویت هاست اما در فصل تابستان باید بیشتر از هر زمان دیگری به پاکسازی پوست توجه شود. پاکسازی دو بار در روز کافی میباشد بیشتر از این باعث از میان رفتن چربی طبیعی و خشک شدن پوست صورت می شود. در فصل تابستان از شوینده های ضد آکنه حاوی اسید سالیسیلیک یا شوینده گلیسیرین استفاده کنید.

دست ها را از صورت دور کنید

دست های ما محل رشد باکتری ها در تابستان میباشد و حتی ضدعفونی کننده ها هم نمی توانند آن ها را به طور کامل از میان ببرند. پس در روزهای گرم تابستانی تا جایی که می توانید دست ها را به صورت نزنید.

منبع : bedunim.ir