نکاتی برای خرید لباس مجلسی دخترانه

زمان و رسمیت مجلس از اساسی ترین اصولی که موقع انتخاب لباس مجلسی دخترانه است

سعی کنید از کودکی روی سبک لباس پوشیدن دخترتان حساسیت به خرج دهید و با انتخاب های درست، نحوه خوش پوشی را به او یاد دهید. آموزش هایی که در کودکی درباره نحوه پوشش به فرزندانتان می دهید تاثیر زیادی روی سلیقه آن ها در آینده خواهد گذاشت و از همین الان روی تصویری که دیگران درباره شان دارند هم موثر خواهد بود. برای ساختن یک استایل زیبا و دلنشین در این مقاله با بعضی از اساسی ترین قواعد خرید لباس مجلسی دخترانه آشنا می شوید.

کمی زرق و برق خوب است:

یکی از اساسی ترین اصولی که موقع انتخاب لباس مجلسی دخترانه باید مد نظر داشته باشید؛ زمان و رسمیت مجلسی میباشد که قرار میباشد فرزندتان در آن شرکت کند. فرض کنید قرار میباشد به همراه دخترتان به یک جشن ازدواج بروید. در این صورت قاعدتا زمان مهمانی، شب میباشد و اندازه رسمیت مراسم بالاست.

برای اینکه بتوانید بهترین لباس را در این موقعیت انتخاب کنید، سعی کنید سراغ لباس‌هایی بروید که کمی زرق و برق دارند. اغلب پیراهن و لباس مجلسی دخترانه مناسب برای جشن های اساسی از پارچه های لطیف و براقی مثل ساتن تهیه می شود و امکان دارد با تور، اکلیل یا نگین های کوچک تزئین شده باشد. این تزئینات زیبایی دو چندانی به دختر کوچولوی شما خواهد داد.

هشدار: خرید لباس‌هایی که اجزای کوچکی مثل نگین دارند و خطر بلعیده شدن این قطعات در آن‌ها بالاست به هیچ وجه برای خردسالان توصیه نمی‌شود.

اولویت بندی کنید:

اگر از طرفداران خرید به صرفه هستید، موقع خرید یک ست مجلسی دخترانه، اولویت را به انتخاب پیراهن بدهید و بعد سراغ خرید کفش و اکسسوری ها بروید. مادران و پدرانی که اول کفش و بقیه جزئیات یک استایل را انتخاب می کنند و بعد سراغ خرید پیراهن می روند، رسما خودشان را در دردسر انداخته اند؛ دردسر پیدا نکردن لباسی که به کفش و اکسسوری ها بیاید.

اولویت را به انتخاب پیراهن بدهید و بعد سراغ خرید کفش و اکسسوری ها بروید

چه رنگ لباسی انتخاب کنم؟

می شود گفت تمام رنگ های شاد به تمام بچه های دنیا می آید؛ اما اگر قرار میباشد به عنوان یکی از والدین، استایلیست دخترتان باشید خوب میباشد به رنگ پوست او دقت کنید و ببینید کدام رنگ به تناژ پوست دخترتان بیشتر می آید. اگر هم دوست دارید در ست کردن لباس، سنگ تمام بگذارید می ‎‌توانید لباس هایتان را به صورت خانوادگی با هم ست کنید و وجوه مشترکی در لباس های هر کدام از اعضای خانواده قرار دهید.

دوخت لباس بهتر از خرید است؟

مادرانی که دوست دارند در مجالس رسمی لباس‌های دخترشان با خودشان ست باشد، بهتر میباشد به چند نکته ضروری دقت کنند:

اگر لباس شما به اصطلاح «زنانه» میباشد و مدل آن برای کودکان و نوجوان ها مناسب نیست، بهتر میباشد صرفا رنگ لباس فرزندتان را با خودتان ست کنید؛ نه مدل آن را.

سعی کنید به‌خصوص در انتخاب رنگ‌ها بیشتر از آنکه فرزندتان را شبیه خودتان کنید، شما شبیه فرزندتان شوید. اگر پیراهن مجلسی مشکی می پوشید، لزومی ندارد دخترتان هم پیراهن مشکی بپوشد؛ این شما هستید که می‌توانید رنگی روشن و شاد به تن کنید.

اگر نتوانستید لباس های مشابهی پیدا کنید، بهتر میباشد برای دوخت لباس های مشابه به یک خیاط حرفه ای سفارش دوخت دهید.

اگر به تولد دعوت شد چه بپوشد؟

همه مهمانی ها کاملا رسمی نیستند و قرار هم نیست لباسی که یک دختربچه در تولد دوستش یا بازدید عید از منزل خاله هایش می پوشد، تور داشته باشد و از ساتن تهیه شده باشد. برای مهمانی های نیمه رسمی و ساده تر از مراسم نامزدی یا جشن ازدواج، می توانید از روش های زیر برای خوش استایل کردن فرزندتان استفاده کنید:

از خرید انواع سارافون و سرهمی دخترانه برای جشن تولدها و دیدار اعضای فامیل غافل نشوید. سرهمی‌های آسان و آزاد برای دختربچه‌های فعال انتخاب‌های خوبی هستند و سارافون به راحتی می‌تواند یک لباس به‌صرفه و اقتصادی باشد. اگر یک سارافون سرمه‌ای، سفید یا طوسی روشن برای دخترتان بخرید، در آینده می‌تواند این لباس را با انواع و اقسام تی شرت های رنگارنگ یا بلوزهای ساده بپوشد. نکته اساسی اینجاست که اگر سارافون او طرح‌دار است، بهتر میباشد برای خوش‌پوشی بیشتر سراغ بلوزها و تی‌شرت های ساده بروید. برعکس این قانون هم صدق می‌کند.

بلوز و دامن یکی دیگر از ست‌هایی میباشد که می‌توانید برای مجالسی با درجه رسمیت کمتر سراغشان بروید. سعی کنید در فصل‌های گرم سراغ ترکیب رنگ‌های خنک بروید؛ مثلا آبی کاربنی را کنار سرخابی یا لیمویی_سبز بنشانید و در فصل‌های سرد از بلوز و دامن‌هایی با رنگ‌های گرم استفاده کنید. مثلا یک دامن قرمز را با یک دامن زرد ترکیب کنید.

تا جایی که امکان دارد از شلوار جین برای مراسم رسمی که قرار میباشد بچه‌ها در آن شرکت کنند استفاده نکنید. جین برای ست‌های روزمره انتخاب خوبی است؛ اما استایلیست ها درباره استفاده از این جنس پارچه در مراسم رسمی نظر مثبتی ندارند.

بهتر میباشد لباس و کفش و کیف دخترها با هم ست باشند

جزئیات را ست کنید:

در یک استایل زیبای دخترانه، علاوه بر تمام نکاتی که تا اینجا گفته شد باید نوعی هارمونی و هماهنگی هم وجود داشته باشد. نمی توانید کفشی برای پیراهن دخترتان انتخاب کنید که به رنگ لباس او نمی آید؛ اگر هم کفشی بخرید که به لباس او می آید باید به بقیه جزئیات مثل رنگ گل سر، انگشتر، دستبند یا گردنبند هم بیاید. ضمن اینکه بهتر میباشد کفش و کیف دخترها هم ست باشد.

اگر این نکته را در نظر نگیرید کل زیبایی استایل به خطر می‌افتد؛ فرض کنید برای دخترتان یک پیراهن آبی آسمانی خریده‌اید، انتخاب کفش قهوه‌ای یا مشکی برای این لباس گزینه جالبی نیست؛ در‌حالی‌که تل سر و کفش سفید می‌تواند استایل او را زیر و رو کند. بنابراین سعی کنید همیشه به جزئیات توجه داشته باشید و میان اجزای مختلف ست دخترانه فرزندتان هماهنگی برقرار کنید.

به او نیروی انتخاب بدهید:

هر پدر و مادری دوست دارد فرزندانش نیروی انتخاب داشته باشند. شما تا حدی می‌توانید در انتخاب لباس فرزندتان کمک کنید؛ اما از جایی به بعد باید بدانید چطور به او نیروی انتخاب دهید؛ در غیر این صورت فرزندی پرورش می‌دهید که در آینده نمی‌تواند از پس تصمیم‌های مهم‌تر بربیاید. امکان دارد بگویید فرزند من بد سلیقه میباشد و نمی‌داند باید چطور لباس بپوشد؛ در این صورت هیچ عیبی ندارد اگر برای خرید لباس‌هایی که دوست دارد به او اجازه دهید؛ اما پوشیدنشان را معطوف به خانه یا جمع‌هایی کنید که با آن‌ها رودربایستی ندارید. با این کار فرزندتان متوجه می‌شود اجازه انتخاب دارد و به سلیقه او احترام گذاشته می‌شود.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، یکی از مهم‌ترین اصول پرورش کودک است؛ به جای اینکه به فرزندتان بگویید چه کار کند و چه کار نکند، سعی کنید کار درست را با رفتار خودتان به او نشان دهید. وقتی فرزندتان مرتب شما را در حالی ببیند که از ترکیب رنگ‌ها در لباس هایتان استفاده می کنید و ست کردن را بلد هستید، به صورت ناخودآگاه او هم یاد می گیرد همین کار را انجام دهد. اما اگر اغلب به ظاهر خودتان نمی‌رسید و به خوش‌پوشی اهمیتی نمی‌دهید، نمی‌توانید از دخترتان توقع داشته باشید به زیبایی و خوش پوشی ظاهر اهمیت دهد. پس قبل از هر چیز روی رفتار و انتخاب‌های خودتان تمرکز کنید.

منبع :ooma.org