چطور ماندگاری عطرم را بالا ببرم؟

برای ماندگاری بیشتر باید عطر را روی نقاطی از جسم بزند که ترجیحا نبض دارند

پوستتان را بشناسید

اگر ویژگی ‌های پوست خشک یا چرب را بشناسید و آن را با پوست خودتان مقایسه کنید متوجه نوع پوستتان خواهید شد. مسئله اساسی که در رابطه با عطر و نوع پوست وجود دارد این میباشد که اغلب عطر روی پوست چرب دوام خیلی بیشتری نسبت به پوست خشک دارد. به همین علت بهتر میباشد اگر پوست خشک دارید، قبل از استفاده از عطر از یک لوسیون بدون بو استفاده کنید و بعد عطر بزنید. با این کار ماندگاری عطرتان را بالا خواهید برد.

سراغ ست ها بروید

حتما شما هم پکیج‌ عطرهای مختلف را به همراه لوسیونشان دیده‌اید. استفاده از لوسیون همان عطری که خریده‌اید، به طرز عجیبی ماندگاری عطرتان را بالا می‌ برد و باعث می ‌شود رایحه خوشتان تا ساعت ‌ها به خوبی باقی بماند. بنابراین با کمی هزینه بیشتر برای خرید یک ست به جای عطر تک، ماندگاری بیشتر عطرتان را تضمین کنید.

نقاط درست را انتخاب کنید

بعضی ‌ها به اشتباه فکر می ‌کنند استفاده از عطر روی لباس کار درستی است؛ در ‌حالی که اگر کسی دوست دارد با ورودش به هر مجلسی عطر خوشش هم به مشام همه برسد، باید عطر را روی نقاطی از جسم بزند که ترجیحا نبض دارند. به همین علت توصیه می‌ شود عطر روی مچ دست، گردن و پشت گوش‌ ها اسپری شود. حتی بعضی از کسانی که حساس ‌تر هستند امکان دارد عطر را به پشت زانوهایشان یا پشت قوزک‌ها بزنند تا بوی تند آن در ساعت‌ های اول اذیتشان نکند. به مردان نیز توصیه می ‌شود عطرشان را روی ران‌ ها اسپری کنند تا بیشتر بماند. اسپری نکردن عطر از فاصله نزدیک روی پوست باعث پخش شدن آن روی جسم می‌شود و ماندگاری بیشتری به آن می‌ دهد. اگر عطرتان را از فاصله نزدیک اسپری کنید احتمال تلخ به نظر رسیدن بوی آن هم بیشتر خواهد شد.

روی موها اسپری کنم؟

ممکن میباشد شنیده باشید اسپری کردن عطر روی مو، باعث بالا رفتن ماندگاری آن و باقی ماندن بوی خوشش برای ساعت‌ های بیشتری می‌شود؛ اما واقعیت این میباشد که استفاده از عطر روی موها توصیه نمی‌ شود. دلیلش هم اغلب به الکل و مواد شیمیایی موجود در عطر ها بر می‌گردد. خبر خوب اینکه اگر دوست دارید موهایتان بوی خوشی بدهند دو راه پیش رو دارید: یا سراغ پکیج عطری بروید که شامل «عطر مو» یا hair mist هم هست یا اینکه یک عطر موی جداگانه از یک برند معتبر تهیه کنید. وجود عطر مو، لوسیون و عطر در کنار هم و در یک ست، ماندگاری بیشتری به عطر شما هدیه می‌کند.

ساییدگی مچ‌ ها ممنوع!

یکی از اشتباهات رایج استفاده از عطر این میباشد که اغلب بعد از اسپری کردن آن روی مچ دست‌ها، بلافاصله مچ‌ ها را به هم سایش می‌ دهند تا عطر پخش شود؛ غافل از اینکه این کار مانع فیکس شدن عطر روی پوست جسم می‌شود و به زودتر پریدن آن کمک خواهد کرد. بعد از اینکه عطر را روی مچ دست‌ها اسپری کردید، چند ثانیه لباس نپوشید و اجازه دهید عطر به خوبی روی پوستتان بنشیند و فیکس شود.

دنبال نور نباشید

کسانی که دوست ندارند نتیجه هزینه خرید عطرشان زود از دست برود و تنها الکل از عطرشان باقی بماند باید قید گذاشتن این ماده خوشبو در حمام یا دستشویی را بزنند؛ این اشتباه اغلب میان آقایانی که به خرید عطر و ادوکلن مردانه علاقه زیادی دارند، بیشتر دیده می‌ شود. همین‌طور توصیه می‌شود به هیچ وجه عطرتان را در معرض نور آفتاب و جایی که مرطوب باشد قرار ندهید. این کار عمر عطرتان را پایین می‌آورد و بعد مدت کوتاهی باعث تغییر رایحه آن خواهد شد. بهترین جا برای نگهداری از عطرها، فضاهای خشک و نسبتا خنک است. این فضا امکان دارد روی میز آرایش شما باشد یا داخل یکی از کشوهای دراورتان.

راه حل کسانی که عرق می ‌کنند

همان‌ طور که عرق کردن نیاز به تجدید آرایش پوست یا کرم ضد آفتاب را بیشتر می‌ کند، باعث می‌ شود عطر زودتر از سطح پوست پاک شود. به همین علت کسانی که زیاد عرق می‌کنند، باید بیشتر از بقیه عطرشان را تجدید کنند. اگر به همراه داشتن شیشه عطر برایتان سخت است، می‌ توانید رول کوچک عطرتان را از بازار تهیه کنید و هر وقت به تجدید عطر نیاز پیدا کردید، سراغش بروید. با این کار از خطر شکستن شیشه عطر در رفت‌ و‌ آمدها پیشگیری می‌ کنید.

تندی بو را از میان ببرید

خیلی از عطرها در ساعت اول بعد از اسپری شدن بوی تندی دارند و تا جا بیفتند به زمان احتیاج پیدا می ‌کنند. برای اینکه زمان لازم را به این عطر ها بدهید، ساعتی قبل از بیرون رفتن از خانه یا حاضر در جلسه‌ای که پیش رو دارید، عطر را با فاصله و دو بار روی جسمتان اسپری کنید. بعضی از عطرشناس ‌ها معتقدند اسپری کردن عطر روی لباس‌ها هم در این شرایط مشکلی ایجاد نمی‌کند و باعث خوشبوتر شدن لباس‌ ها و به دنبالش خوشبو شدن خود فرد خواهد شد.

گردآوری: بخش مد بیتوته

منبع:سایت بیتوته