5 اشتباهى كه آقايان بايد در لباس پوشيدن از آن دورى كنند!

یقه پیراهن نباید از زیر یقه کت بیرون بزند و دیده شود

این مورد، متداول ‌ترین اشتباه در میان افراد خوش ‌پوش، اما ناآگاه است. ایده ست کردن جوراب با کفش ‌هایتان، غلط و اشتباه است.

استفاده از ساسپندر (بند شلوار) و کمربند به طور همزمان

هر دوی این اقلام، شلوار شما را در جای خودش نگاه می ‌دارند. در نتیجه نیازی به پوشیدن هر دویشان ندارید و نخواهید داشت. نتیجه استفاده همزمان از کمربند و بند شلوار، این خواهد بود که ساختار جسم شما حالت مربع مستطیل به خودش می ‌گیرد، که اصلاً شکل و حالت مناسبی به حساب نمی‌آید.

پوشیدن جوراب اشتباه با شلوار اشتباه

این مورد، متداول ‌ترین اشتباه در میان افراد خوش ‌پوش، اما ناآگاه است. ایده ست کردن جوراب با کفش ‌هایتان، غلط و اشتباه است. جوراب ‌ها، به ندرت، پیش چشم دیگران قرار می ‌گیرند و زمانی هم که توسط بقیه مشاهده می ‌شوند، شما می ‌خواهید که به چشم نیایند. همین موضوع علت خوبی است، برای این که آن را با رنگ شلوار خود هماهنگ کنید.

افرادی که در استایل و پوشش خود، به تنوع رنگ ‌ها اعتقاد دارند، کار راحتی در انتخاب رنگ جوراب خود خواهند داشت. اما برعکس، مردانی که محتاطانه ‌تر لباس می ‌پوشند، یک کمد سرشار از جوراب ‌های مشکی در اختیار دارند، و باز هم، به کمک دیگران، بی ‌سلیقه و یا بی ‌دقت شناخته می ‌شوند.

بالا زدن یقه پیراهن مردانه

دو اشتباه، در این بخش خودنمایی می‌کنند. بیان کردن این دو اشتباه در کنار هم، به علت این میباشد که هر دو فاجعه هستند و از قضا، به هم ربط دارند. بالا زدن یقه پیراهن به هیچ وجه، نباید از فکر شما عبور کند. نوک یقه‌ پیراهن می ‌بایست به طرف پایین اشاره کنن و یقه به درستی تا خورده باشد.

دومین موردی که باید به آن توجه کافی داشت، این میباشد که یقه پیراهن نباید از زیر یقه کت بیرون بزند و دیده شود. در غیر این صورت، شما به یک پیراهن با یقه کوچکتر، و یا یک کت با لبه v شکل عریض ‌تر نیاز دارید.

اشتباه در بستن دکمه ­‌ها

دکمه ‌ها، یک مورد مساعد برای به اشتباه انداختن هر مردی هستند. زیرا هر کدام از لباس ‌ها، قوانین مربوط به خودشان را دارند. به عنوان مثال، دکمه ‌های کت، هرگز نباید کامل بسته شوند، مگر این که آن کت دو دکمه باشد. اگر کت شما دو دکمه دارد، فقط بالایی و اگر سه دکمه دارد، دکمه میانی را ببندید. دقت داشته باشید که دکمه‌های کت شما، درست جایی قرار گرفته‌اند که باید باشند. پس نباید تحت هیچ شرایطی جای آنها را جابجا کرد.

در جلیقه اما، بهتر میباشد پایین ‌ترین دکمه را باز رها کنید. شاید در ابتدای امر کمی احمقانه به نظر برسد، اما وجود یک تاریخچه که نام ادوارد هشتم را به خود می ‌بیند، باعث شده تا این امر به عنوان یک سبک پوششی شناخته ‌شده میان عوام، جا بیفتد. پس اگر آن قدر اعتماد به نفس دارید، که می ‌توانید جلیقه بپوشید، از شما انتظار می ‌رود که این نکته را بدانید. بستن دکمه پایین ممنوع!

در مورد پیراهن، باید همه دکمه ‌ها از جمله دکمه روی یقه، دکمه نزدیک سرآستین و دکمه ‌های پایینی پیراهن بسته شود. اگر هم عادت دارید که آستین خود را بالا بزنید، باید دکمه های روی ساعد و مچ دست ‌تان را باز کنید.

پایین ‌ترین دکمه جلیقه را باز رها کنید

ناهماهنگی میان کمربند و کفش ‌ها

به طور عمومی در دنیای مد و پوشاک، اگر فردی به عنوان یک شخص خوش ‌پوش شناخته می ‌شود، ناخودآگاه به این معنی میباشد که کمربندش با کفش‌ هایش همخوانی دارد. این نکته نباید به این شکل تعبیر شود که این دو قسمت، باید از یک جنس و نوع باشند. اما طبیعی میباشد که نباید یک جفت کفش مشکی را به همراه کمربند‌ قهوه‌ای پوشید.

پس این نکته را به خاطر بسپارید که کمربند‌های رنگی، به طور عمده از سبد انتخاب ‌های ما، به ویژه برای حضور در مراسم ‌های رسمی حذف خواهند شد. بهتر میباشد که از نظر براق بودن و یا طیف رنگ ‌ها، تناسب درستی میان کفش ‌ها و کمربند وجود داشته باشد.

هر چه قدر بیشتر به اجرای این اصل بپردازید، بیشتر می ‌توانید در انتخاب ‌هایتان تنوع به کار بگیرید. اما تا همیشه و تا همیشه، پوشیدن رنگ مشکی و قهوه‌ای در مورد به کار بردن کمربند و کفش ‌ها به صورت ناهماهنگ، یک اشتباه میباشد و خواهد بود.

گردآوری: بخش مد بیتوته

منبع:سایت بیتوته